• header1.jpg
Smaller Default Larger

Duszpasterze naszej parafii:


        ks. kan. Marek Wende
- proboszcz - od 03.12.1989r.

Kanonik gremialny Kapituły Kolegiackiej Gdyńskiej, kanonik  honorowy                                            Kapituły  Archikatedralnej Gdańskiej, diecezjalny duszpasterz kolejarzy. 

urodzony - 25.05.1955r.
wyświęcony - 17.05.1981r.
ustanowiony proboszczem - 01.12.1989r.


      ks. Andrzej Rakowski - wikariusz
 

       urodzony - 01.05.1970r.

       wyświęcony - 16.06.2001r.

       ustanowiony wikariuszem - 26.08.2016r.

    

        ks. Rafał Grejciun - wikariusz

urodzony -  04.09.1990r.
wyświęcony - 23.05.2015r.
ustanowiony wikariuszem - 01.07.2015r.                                                                                                                                      

ks. Aleksander Młodecki - pomoc duszpasterska

urodzony - 30.08.1963r.                                                                                                                  wyświęcony - 14.05.1989r.                                                                                                             ustanowiony do pomocy duszpasterskiej - 08.11.2017r.                                                                                                                                                         

 

Byli duszpasterze naszej parafii:

ks. Adam Zelewski (wikariusz) 01.07.1990 - 01.07.1992

ks. Marek Lange (wikariusz) 01.07.1992 - 01.07.1995

ks.kan. Krzysztof Homoncik (wikariusz) 01.07.1992 - 01.07.2000

ks.kan.dr Tomasz Biedrzycki (wikariusz) 01.07.1995 - 01.07.1998

ks. Leszek Laskowski (wikariusz) 01.07.1998 - 01.07.2001

ks. Aleksander Piotrowski (wikariusz) 01.07.2000 - 01.07.2001

ks. Szymon Buda (wikariusz) - 01.07.2001 - 22.06.2002

ks. Waldemar Bajena (wikariusz) - 01.07.2001 - 20.08.2007

ks. Krzysztof Czabaj (wikariusz) - 22.06.2002 - 20.08.2007

ks. Mariusz Lis (wikariusz) - 01.07.2006 - 27.06.2010

ks.kan.dr Bartłomiej Stark (wikariusz) - 28.06.2003 - 07.2011

ks.Henryk Mruczkowski(wikariusz) -27.06.2010-12.2011

ks. Wojciech Tychnowski (wikariusz) 20.08.2007-1.07.2012

ks. Prałat dr Filip Krauze (pomoc duszpasterska) 08.01.2014 - 22.06.2014

ks. Franciszek Czap (wikariusz) 15.01.2012 - 14.06.2015

ks.dr Mirosław Piskozub ( wikariusz ) 01.06.2012 - 30.06.2015

ks. Tomasz Chłopicki (wikariusz)  01.07.2015 - 26.08.2016

 

 

Kapłani pochodzący z naszej parafii:

o. Bogdan Kraszewski

ks. Jan Flaczyński

o. Jarosław Herman

o. Paweł Knych

ks. Łukasz Kos

ks. Janusz Kowalski

ks. Adam Milewski

ks. Jacek Szubrycht

ks. Łukasz Koszałka

ks. Jakub Dębicki

ks. Grzegorz Cygan


Zakonnicy i zakonnice pochodzący z naszej parafii:

s. Ewa Lutrzykowska - Zgromadzenie Sióstr Pasterek

s. Marzena Felkner - Zgromadzenie Sióstr Nazaretanek

s. Mirosława Góra - Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Starowiejskich