• header1.jpg
Smaller Default Larger

                                                                                  ogloszenia parafialne m

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

         XX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

             20 sierpnia 2017r

 

POWITANIE GOŚCI

Serdecznie witamy gości wakacyjnych i zapraszamy do udziału
w nabożeństwach. Naszym parafianom udającym się na zasłużony odpoczynek życzymy dużo słońca, miłej atmosfery i szczęśliwego powrotu.

NABOŻEŃSTWO KU CZCI ŚW. RITY

We wtorek 22 sierpnia o godz. 18.00 rozpoczniemy Nabożeństwo ku czci św. Rity, która jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych, wspomaga rodziców oczekujących potomstwa, godzi zwaśnionych
i uczy pełnić wolę Bożą. Zapraszamy wszystkich, którzy uważają, że pomoc św. Rity jest im potrzebna. Zapraszamy z różami, które będziemy święcili.

NOWENNA DO MATKI BOSKIEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Modlitwy Nowenny do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ofiarujemy
w intencji naszej Ojczyzny.

NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO  

Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową w piątek o godz. 15.00.

UROCZYSTOŚĆ MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ

W sobotę 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej, której jubileusz 300 lecia koronacji Jej wizerunku obchodzimy. Msze św. w naszym kościele celebrowane będą o godz. 8.30, i 18.00. Podczas Mszy św. odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

KALENDARZ LITURGICZNY

W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wspominamy ;
w poniedziałek– św. Piusa X - papieża; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę - Królową; w czwartek – św. Bartłomieja – apostoła; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.

PRASA KATOLICKA

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest pod chórem.

PODZIĘKOWANIA

Składamy serdeczne podziękowania za wszelkie złożone ofiary. Ofiary dzisiejszej niedzieli przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

ŻYCZENIA

Wszystkim parafianom, wszystkim gościom oraz tym, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Urodziny, Imieniny czy Jubileusze składamy nasze najserdeczniejsze życzenia. Bardzo prosimy pozdrowić chorych
i osoby starsze i zapewnić je o naszej modlitewnej pamięci.

KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej odwołał Pan Bóg do wieczności:

Śp. Zbigniewa Sołtysiaka – lat 45 z ul. Zielonej 13

Śp. Tadeusza Landowskiego – lat 67 z ul. Płk. Dąbka 203
Dobry Jezu…

 

     INTENCJE  MSZALNE                                      

                21 - 27 sierpnia 2017r

Poniedziałek – 21 sierpnia   2017 r.

 

8.30 -

Z prośbą o niebo dla śp. Rodziców – Czesławy i Kazimierza, braci – Marka i Tomasza oraz Dziadków

 

18.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Czesława Brykczyńskiego (1 r. śm.)

 
     

Wtorek – 22 sierpnia   2017 r.

   

8.30 -

Z prośbą o niebo dla śp. Stanisława Gut oraz Rodziców obojga stron

 

18.00 -

Z prośbą o łaski przez wstawiennictwo św. Rity

 
     

Środa – 23 sierpnia   2017 r.

   

8.30 -

Z prośbą o niebo dla śp. Jana Lipka i Rodziców obojga stron

18.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Józefa Burczyk (1 r. śm.)

Czwartek – 24 sierpnia    2017 r.

8.30 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi oraz Boże błogosławieństwo dla Longina Łogiszyniec z okazji urodzin

18.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Ireny Mondra

 

Piątek – 25 sierpnia   2017 r.

8.30 -

Z prośbą o niebo dla śp. Edwarda Chrzan

18.00 -

Z prośbą o łaski dla Czcicieli Bożego Miłosierdzia z okazji rocznicy urodzin św. Faustyny

 

Sobota – 26 sierpnia     2017 r.

8.30 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi oraz Boże błogosławieństwo dla Ewy i Cees Kievit z okazji 25 rocznicy Sakramentu Małżeństwa

18.00 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi dla Maryli Lerch z okazji imienin i urodzin

 

NIEDZIELA – 27 SIERPNIA       2017 r.

8.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Mamy Stanisławy – taty Jana, brata Bogdana i cioci Anieli

9.30 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi oraz Boże błogosławieństwo dla Ireny i Jerzego Komar z okazji 50 rocznicy Sakramentu Małżeństwa

11.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Marcina Kniitter

12.15 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi oraz Boże błogosławieństwo dla Sebastiana Kobryn z okazji 40 urodzin

18.00 -

Z prośbą o łaski i opiekę Maryi oraz Boże błogosławieństwo dla Danuty
Skierskiej z okazji urodzin

20.00 -

Z prośbą o niebo dla śp. Franciszka Markiewicz (24 r. śm.)

 

 

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW MARYJNYCH EUROPY 

w związku z 100 rocznicą objawień Matki Bożej w Fatimie

       SANKTUARIA EUROPY – GDYNIA 2017

Dzień 1. 01.10.2017 (niedziela)

Wieczorna Msza Św o godz 19:00 , wyjazd ok 20:00 nocny przejazd do Norymbergi.

Dzień 2. 02.10.2017 (poniedziałek)

Czas wolny na poranną toaletę oraz śniadanie (we własnym zakresie). Przejazd o godz. 12:00 do Norymbergi, zwiedzanie: Rynek Staromiejski, renesansowy ratusz oraz dwa gotyckie kościoły – św. Sebalda (Sebaldskirche) z grobem świętego patrona i kościół Najświętszej Marii Panny (Frauenkirche) z figurkami siedmiu książąt , składających hołd cesarzowi, które pojawiają się każdego dnia w południe na zegarze w portalu świątyni Msza Św. Przejazd do hotelu , obiadokolacja, nocleg w ok. Ulm.

Dzień 3. 03.10.2017 (wtorek)

Śniadanie, przejazd do Einsideln – najważniejsze w Szwajcarii sanktuarium Maryjne.        Tutaj w kościele zakonu benedyktynów znajduje się cudowna figurka Czarnej Madonny. Centralnym punktem kościoła jest kaplica Łask z czarnego marmuru. Powstała ona w XVII w. na miejscu skromnej kaplicy , w której św. Meinrad modlił się przed figurą Matki Bożej , którą otrzymał od Hildegardy, wnuczki Karola Wielkiego, Mszaśw . Przejazd do hotelu, obiadokolacja , nocleg ok. Turynu.

Dzień 4. 04.10.2017 (środa)

Śniadanie, wyjazd w godzinach wczesnorannych, przejazd do La Salette zwiedzanie katedry pw. Św. Jana Chrzciciela, gdzie znajduje się płótno lniane z wizerunkiem Chrystusa, Msza Św. , zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w La Salette.

Dzień 5.  05.10.2017 (czwartek)

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Nimes – zwiedzanie Katedry Notre Dame et Saint Castor wzniesionej w 1096 r. Msza Św., następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Lourdes.

Dzień 6. 06.10.2017 (piątek)

Śniadanie, udział we Mszy Św., Droga Krzyżowa, zwiedzanie Lourdes: Groty Objawień, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia, Bazyliki Różańcz Świętego: godz 15:00 udział w procesji z Błogosławieństwem Chorych, obiadokolacja, godz 21:00 udział w procesji ze świecami, nocleg w Lourdes.

Dzień 7. 07.10.2017 (sobota)

Śniadanie, przejazd do miejscowości Azpeitia – miejsca związanego z postacią Św. Loyola, Msza Św., przejazd do Burgos następnie zwiedzanie Katedry na szlaku Św Jakuba, w której znajduje się grób Cyda bohatera narodowego Hiszpanii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w ok. Salamanki.

Dzień 8. 08.10.2017 (niedziela)

Śniadanie. Przejazd do Salamanka – zwiedzanie Plaza Mayor, uniwersytet, stara i nowa katedra, Dom pod muszlami, Msza Św. Przejazd do Fatimy – popołudniowy odpoczynek nad oceanem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg w Fatimie.

Dzień 9. 09.10.2017 (poniedziałek)

Śniadanie, zwiedzanie Fatimy: Sanktuarium Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Udział w Mszy Św. Oraz wspólny różaniec. Powrót do hotelu, obiadokolacja , następnie udział w wieczornej procesji. Powrót do hotelu , nocleg.

Dzień 10. 10.10.2017 (wtorek)

Śniadanie, ciąg dalszy uczestnictwa w nabożeństwach w Fatimie. Dla osób chętnych, w godzinach popołudniowych przejazd do Nazare – jest to wioska rybacka położona malowniczo na klifie nad oceanem Atlantyckim, krótki odpoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, następnie udział w wieczornej procesji. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 11. 11.10.2017 (środa)

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Tomar i zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, szczytowego osiągnięcia architektury wojskowej, religijnej i kolonialnej. Spacer uliczkami Starego Miasta. Przejazd do Avilli i zwiedzanie starówki wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO . Przysłużyła się temu w znacznej mierze gotycka katedra pod wezwaniem Chrystusa Zbawiciela – Catedral del Salvador, Msza Św. Przejazd do hotelu, obiadokolacja nocleg w ok Segovia.

Dzień 12. 12.10.2017 (czwartek)

Śniadanie, przejazd do centrum Segovii, zwiedzanie wspaniałego akweduktu, który liczy ponad 170 łuków, następnie pokaźnych rozmiarów katedra – Catedral de Nuestra Senora de la Asuncion de San Frutos. Ta późnogotycka budowla zbudowana na przełomie XVI i XVII wieku ze względu na swój elegancki wygląd jest określana „damą” pośród hiszpańskich katedr. Przejazd do miejscowości Saragossa zwiedzanie katedry Nuestra Senora del Pilar, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w ok. Lleida.

Dzień 13. 13.10.2017 (piątek)

Śniadanie, przejazd do Monserat – zwiedzanie klasztoru Benedyktynów, Msza Św. Następnie przejazd do Barcelony, zwiedzanie : Plac Hiszpański, Sagrada Familia, La Rambla – najsłynniejsza aleja Barcelony łącząca pl. Kataloński ( Placa de Catalunya) z portem, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg w ok. Calella.

         Dzień 14. 14.10.2017 (sobota)

Śniadanie, przejazd do Ars – miejsca związanego z postacią Św. Jana Maria Vianney, patrona kapłanów, przejazd do Paray-le Monial i zwiedzanie Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza Św. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg w Ars.

Dzień 15. 15.10.2017 (niedziela)

Śniadanie, przejazd do Paryża, zwiedzanie Wieży Eiffla, przejazd do Bazyliki Serca Jezusowego na wzgórzu Montmartre, przejazd do Sanktuarium Cudownego Medalika Msza Św. Przejazd do hotelu obiadokolacja, nocleg.

Dzień 16 16.10.2017 (poniedziałek)

Śniadanie, przejazd do Reims i zwiedzanie Katedry Notre Dame, następnie przejazd do Banneux gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Ubogich, Motto Bannuex- ISURIENTES IMPLEVIT BONIS, można to przetłumaczyć jako – „napełnić biednych dobrem” Udział w Mszy Św. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja nocleg w ok. Dortmundu.

Dzień 17 17.10.2017 (wtorek)

Msza Św. Śniadanie wykwaterowanie, całodniowy powrót do Polski. W godzinach popołudniowych przerwa na obiad w restauracji. Przyjazd do Gdyni w godzinach nocnych.

                        Cena: 1400 zł + 570 Euro

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem Cafe Bar, DVD/Mp3, Wc, klimatyzacja
  • 15 noclegów + wyżywienie HB
  • Dodatkowy obiad w drodze powrotnej
  • Opieka pilota/przewodnika
  • Ubezpieczenie
  • Bilety wstępu do Sanktuarium w Azpetia, Burgos, Segovia
  • Kawa/herbata/goraca woda podczas przerw na parkingach
  • Zestawy słuchawkowe tour-guide

Na ewentualne dodatkowe wydatki związane z podróżą( np.toalety, kawa, pamiątki)    prosimy przeznaczyć kwotę ok. 50euro

Na choroby przewlekłe należy ubezpieczyć się oddzielnie-dodatkowo

Organizator wyjazdu zastrzega sobie prawo do zmian w programie zwiedzania , który może wyniknąć z indywidualnych życzeń danej grupy lub z niedostępności do tych miejsc.