• header1.jpg
Smaller Default Larger

    Zespół muzyczny EFFATHA

    
Początek istnienia zespołu "Effatha" można przypisać połowie sierpnia 2002 roku, kiedy to z potrzeby serca oraz pod wpływem chwili spotkaliśmy się na pierwszej próbie. 
Z miłości do Boga oraz do muzyki postanowiliśmy modlić się śpiewem.
    
Nasza bliższa znajomość, która z biegiem czasu zaowocowała wielką przyjaźnią, rozwinęła się na pielgrzymce do Częstochowy. Tam przez 18 dni ogromnych wyrzeczeń i wielkiej wiary dążyliśmy do celu, którym była Jasna Góra. Właśnie wtedy odkryliśmy to, iż chcemy wspólnie wielbić Boga poprzez śpiew.
   
Początki jak wszędzie były trudne, ale mimo brakującego czasu nie traciliśmy wiary na stworzenie wspólnoty. Pogodziliśmy wszystkie obowiązki tak by nie odsuwać Boga na dalszy plan. I oto jesteśmy. Akompaniamentem zajął się Mateusz Okrój, to właśnie on sprawia, że jest w nas tyle energii do działania. Bez niego na pewno nie dalibyśmy rady. W śpiew angażują się siostry Dorota i Agata Ciesielskie, które już jako małe dziewczynki śpiewały w scholii dziecięcej "Duszki", oraz Paulina Dobrowolska, która swoim śpiewem, wraz z innymi pielgrzymami ubogacała Piesze Pielgrzymki do Częstochowy. Każdą wolną chwilę poświęcamy na naukę nowych pieśni, lub powtarzamy już te znane. Śpiewamy i lubimy to robić na mszach dla najmłodszych. Wiemy ile sprawia im to radości. 
   
Chcemy śpiewać tak długo jak tylko będziemy w stanie, bo śpiewamy z miłości do samego Boga.
A miłość umacnia, miłość łączy, miłość otwiera nasze serca.

Skład zespołu:   

Agata Ciesielska - wokal

Dorota Ciesielska - wokal

Paulina Dobrowolska - wokal

Mateusz Okrój - instrumenty klawiszowe